Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Retseptid

Burstin the Bubble 

by Liina Rätsep 

Koostisosad:

Kaunistus: 

Autor kokteilist:

Lapsena ei hinda me köögivilju kuniks täiskasvanu eani. Soovin murda piire ja näidata, et köögiviljad võivad olla maitsvad ja huvitavad. Minu jook annab aimu, mida kõike saab köögiviljadest valmistada ja, et neid ei pea kartma. Olen valmistanud joogi alates köögiviljade juurtest kuni ülemise ladvikuni ja tõstame toosti!

 

Greenergy

 

 

by Merlyn Blumfelt

 Koostisosad:

 Kaunistus:

Autor joogist:

 Matcha kerge mõrudus, mõnus greibine värskus, meloni ja pistaatsia magusus ja see kõik õhuliselt vahuse tekstuuriga. Vaatamata magusatele maitsenootidele on kokteil vähese kalorisisaldusega tõeline rohelise tervise- ja energiapomm. 

 

The Secret Youth 

by Diana Tšistjakova

 

 Koostisosad:

Kaunistuseks:

Autor joogist:

Olen avastanud nooruse saladuse ja jagan seda meeleldi oma kokteili näol.

Inspiratsiooni kokteili valmistamiseks sain uurides infot Devin vee kohta. Devin on väikene küla Bulgaaria Rhodope mägede südames. See on samuti koht kus puhas Devin vesi tuleb. Ajalooliselt on see regioon tuntud oma mineraalvee allikate poolest, mis kuulduste järgi ravivad erinevaid haigusi ja panevad end nooremana tundma. Valisin mulliga Devin vee esindamaks mineraaliderohkeid kuumaveeallikaid, pehme ja maheda maitse tõttu. Devin allikavesi on kasulik oma mineraalide poolest, mis aitab hoida keha tasakaalus. Joogi valmistamisel valisin koostisosi hoolikalt. Igal koostisosal on oma osa ühest küljest andes vitamiine ja mineraalaineid, mis on head meie kehale ja teisest küljest aitavad kaasa tööle, mida Devin allikavesi meie kehas teeb. See kokteil muudab enesetune paremaks ja nooremaks. Sellel põhjusel on jook väga eriline.

Seda on lihtne juua, natukene magus, natukene hapu, samas kergelt vürtsine, meeldiva aroomiga üllatav jook. Naudi ja saa iga sõõmuga nooremaks! 

 

 

Granny's Greenhouse 

by Markku Lõhmus

 

 Koostisosad:

Kaunistuseks:

100ml sisaldab 74,3 kcal.

Autor kokteilist:

Kokteil sündis inspireerituna  tudengielust ja pikast eksamiperioodist, täis kiirtoitu ja lühikest uneaega. Valminud kokteil on tervislik, innovaatiline ning igati lihtne valmistada nii baaris, kui kodus. Kokteili üldmulje viib mind tagasi lapsepõlve, kui kevadisel hommikul vanaema aiamaale läksin: taevas on sinine ja päike paistab, rohi on roheline ning on tunda värskete aiasaaduste meelierutavaid aroome...

 

 

Perfect Matcha 

by Britta Kikas

 

 

Vähese kalorsusega vitamiinide- ja mineraalainete rohke jook.

 Koostistosad:

Autor joogi kohta:

Minu kokteil sai oma inspiratsiooni asjadest, mis mulle päriselt korda lähevad. Otsustasin, et ei lähe klassikaliste maitsete teed, vaid valin midagi täiesti uut – see on Matcha tee. Ümber Matcha ehitasin kogu kokteili, kasutades õuna, rosmariini, rabarberit, sidrunheina ja vett! Ehk siis kõike rohelist ja kõike puhast. Ja mis mulle läheb maailmas korda? Mulle on tähtis, et asju ei tehtaks mõtlematult. Igal meie sammul on jälg nii looduses kui meie kehas. Seega kogu selles rohelises ja maitsvas värskes kokteilis mis on veidras, ometi väga tähendusrikkas “topsis” on väga palju hinge. Iga liigutus jätab jälje. See kokteil on lugu sellest, kuidas pöörasin oma ideed ja mõtted millekski maitsvaks ja eriliseks.

 

 

It's Cloudy 

 

by  Laur Ihermann

 

2016 aasta Eesti Meistrivõistluste võidukokteil alkoholivabade kokteilide valmistamises. Kokteil, mis toob päikest pilvisesse päeva!

Koostisosad:

100ml kohta 61,3 kcal.

Autor joogi kohta:

Meil on Eestis väga palju pilviseid päevi. See jook on inspireeritud Jaapanist kui tõusva päikese maast. Et saaksime pilvisel päeval tunda päikesepaistet läbi kokteili värskuse, ingveri ja korianderi maitse. Kui on pilvine päev, kus päikesepaistet ei ole, saame veeta terve päeva voodis ning nautida värskendavat jooki, mis toob meie meeltesse päikesepaiste – It’s Cloudy!

 

 

 

 

 

Sweet Melody

by Kristiina-Kadi Kasvandik

 

See kokteil on mõeldud nautlemiseks kõigile, kellele meeldib nautida veini kuid ei soovi tarbida alkoholi.

Koostisosad:

100ml  jooki sisaldab umbes 100 kcal

Autor kirjutab nii:

Devini vesi, mida kasutan Oma kokteilis, pärineb Bulgaariast, Rhodope mäestikust. Just sellest samast mäestikust pärineb ka Minu inspiratsioon Oma kokteili valmistamiseks. Rhodope mäestik on tuntud Oma ainulaadsete metsade, karstialade ning sügavate koobaste poolest. Üheks neist koobastest on Devil’s Throat Gave, millega käib kaasas ka huvitav müüt, mis Minu kokteili iseloomustab. 

Müüt jutustab loo kuulsast laulikust ja lüüramängijast Orpheusest, Kelle muusika oli vastupandamatult magusa kõlaga, saamaks kõike, mida hing ihkab, laskus Ta Allmaailma, et seal tagasi tuua oma armastatu Eurydice. 

Minu kokteil iseloomustab teekonda allmaailma, suitsuse aroomi ning magusate nootide saatel, mis ei jää kellelegi märkamata. 

Ka Hades, Allilma valitseja oli niivõrd lummatud magusast meloodiast, ei jäänud Tal muud, kui vabastada Erydice hing Allmaailma vangistusest.  

Minu kokteili teeb eriliseks küpsete marjade magusus, tammepuidu suitsusus, mida saadab pehme happesus ning  õrnad tanniinid. Kõlab nagu vein :) kuid alkoholivaba!