Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Kuidas aluseline vesi aitab ennetada haigestumist

16.03.2020
Kuidas aluseline vesi aitab ennetada haigestumist

Jahedate ilmadega aga ka varakevadel kostub tihti, et keegi on „külma saanud“ ja tunneb end tõbisena. Tihtipeale on tegu tavapärase külmetusega ehk immuunsüsteemi nõrgenemisest tingitud vaegustega. Kõige tavapärasemad külmetuse sümptomid on nina ja kurgu ärritus, madal palavik, peavalu, lihasvalu, kurnatus, isutus ja üleüldine ebaterve olek.  Regulaarse aluselise vee joomisega on võimalik tugevdada immuunsüsteemi ja leevendada külmetuse sümptomeid.

Mis põhjustab külmetust? 

Dr. Volney S. Cheney uuringutest selgus, et külmetusele eelnevad muutused vere koostises, kilpnäärme aktiivsuses ja ainevahetuses. Lisaks muutuvad nina ja suukaudsed eritised tavapärasest happelisemaks. Uuringutest on selgunud, et haigustekitajad arenevad aktiivselt vaid happelistes tingimustes.  

Kuigi külmetus lööb välja üldjuhul lokaalselt, näiteks kurguvaluna, siis külmetust põhjustab organismi immuunsüsteemi terviklik häiritus, täpsemalt organismi kergeloomuline atsidoos ehk ülehappesus. Igasugune hälve organismi pH-s tekitab ebaterve tunde,  nõrgestab immuunsüsteemi ja teeb organismi vastuvõtlikumaks erinevatele haigustekitajatele. Madal palavik viitab organismi liigsele happelisusele. Seega juba ainuüksi n-ö talvisemad valikud toidulaual, vähem värskeid vilju ja kehalist aktiivsust soodustavad organismi happelisemaks muutumist ja immuunsüsteemi nõrgenemist.  

Muutused mao ja vere pH-s annavad endast märku enesetunde halvenemisega. Organismi liigne happelisus nõrgendab immuunsüsteemi. pH taseme varieerumine on loomulik, näiteks sülje pH tase on 6.3-7.3, maos hoopis 1.35-3.5. Kõige tundlikum muutustele on vere pH, mis tervislikus seisundis on 7.35-7.45. 

Kuidas aluseline vesi võitleb külmetusega?  

pH taseme tervislik tasakaal organismis on oluline, et keha suudaks vajalikul määral omastada vitamiine, mineraale ja toitaineid. Aluselise vee joomine, kehaline aktiivsus ja toidu hoolikas mälumine toetab pH tasakaalu. Kõrgelt aluselise vee joomine toetab organismi loomuliku pH tasakaalu säilimist, mis omakorda hoiab ära organismi liighappelisuse ja immuunsüsteemi nõrgenemise. 

Kuidas tean, et vee pH on aluseline?   

Neutraalse vee pH on 7. Devin vee pH on 9,56 ning seda loetakse kõrgelt aluseliseks veeks. Pudelivett ostes tasub jälgida, kas etiketile on märgitud pH tase. Neil inimestel, kes soovivad tarbida ainult aluselist vett, tasuks karboniseeritud vett vältida ja juua ainult mullivaba Devin mineraalvett. Devin mineraalvesi on saadaval suuremates toidukauplustes aga ka e-poes.