Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

4 pohmelli sümptomit, mida aluselise vee joomine leevendab

15.06.2020
4 pohmelli sümptomit, mida aluselise vee joomine leevendab

Meeleolukale õhtule võib järgneda oodatust raskem hommik. Tihtipeale kaasneb alkoholi tarbimise ja magamatusega ebamugav pohmell. Selle asemel, et haarata rasvase toidu ja karastusjookide järele, vali aluseline vesi, mis leevendab kõiki peamisi pohmelli tunnuseid. Tõhusat leevendust pakub vaid aluselise vee joomine, mille pH on üle 9 (Devin vee pH on 9.56).

1) dehüdratsioon ja peavalu – alkoholi tarbimisel kaotab keha palju vett higistamise ja sagenenud urineerimise kaudu. Organismi vee puudus on peamisi pohmelli põhjustajaid, seega on nii pohmelli vältimiseks kui ka selle leevendamiseks oluline juua hulganisti vett, et taastada vee osakaal kehas. Tark valik on juua aluselist vett, mis koosneb võrreldes tavalise veega väiksematest molekulaarosakestest ning tagab rakkude kiirema ainevahetuse ja hüdraatumise. 

2) mürgistus ja loid enesetunne – alkoholi tarbimisest jääb kehasse palju happelisi jääke ja vabu radikaale, mis kiirendavad rakkude vananemist. Toksiinide väljutamist organismist toetab aluselise vee joomine, sest tänu miniatuursetele mikro-klastritele suudavad aluselise vee molekulid kiirendada ja kergendada toksiinide rakkudest väljutamist ning organismist välja uhtumist. Lisaks on aluselises vees palju antioksüdante, mis vähendavad toksiinide kahjustavat mõju organismile. 

3) organismi happeline pH tase ja iiveldus – alkoholi happeline koostis ärritab organismi loomulikku pH tasakaalu, millega kaasneb iiveldav tunne kõhus ja seedimisraskused. Organismi toksiinidest puhastavaks keskseks organiks on maks, millel on erinevaid n-ö filtreerimis- ja ensüümsüsteeme, mis aitavad neutraliseerida mürkaineid ja neid ette valmistada kehast väljutamiseks. Maksa ja muid seedeelundeid ärritab alkoholi poolt tekitatud liigne happelisus, mida võimendab veelgi rasvane töödeldud toit. Selleks, et tasakaalustada organismi pH-d ja taastada seedesüsteemi efektiivne toimimine tuleb juua kõrgelt aluselist vett. 

4) maksa ülekoormus ja ärritatus – kortisool on hormoon, mis reguleerib organismis rasva, süsivesikute ja valkude ainevahetust. Pohmelli seisundis on kortisooli tootmine häiritud. Seetõttu tõuseb veresuhkru ja seda tasakaalustava insuliini tase ebaloomulikult kõrgele, mis omakorda põhjustab maksa ja pankrease ülekoormust. Aluseline vesi aitab taastada organismi tasakaalu, alandades koormust maksale ja aidates kaasa normaalsele kortisooli tootmisele.